Bezdech

ISBN: 978-83-8053-380-6

Okładka: miękka ze skrzydełkami

Format: 145 x 205 mm

Premiera: 04.04.2018r.

Cena: 39,90 zł

Bezdech Grzegorz Kapla

Debiutancki kryminał Grzegorza Kapli

Powojenne realia, w których rządzą twarde zasady i mocne pięści.
Teraźniejszość, w której nie ma miejsca na uczciwość.
Historie, w których nigdy nie było miejsca na miłość.

Podczas jednego z zimnych i mokrych wieczorów samotny biegacz odkrywa zwłoki młodej dziewczyny tuż przy warszawskim brzegu Wisły. Śledztwo otwiera podkomisarz Olga Suszczyńska, która nie wie jeszcze z jak bardzo surowym światem przyjdzie jej się zmierzyć.
W tym samym mieście, również w jesiennych ciemnościach, lecz ponad siedemdziesiąt lat wcześniej młody żydowski chłopiec Benjamin zostaje rozdzielony z ojcem podczas akcji wysiedleńczej. Razem z matka trafiają pod dach zaprzyjaźnionego sklepikarza, by już na zawsze zapomnieć o swoich korzeniach.

Autor w obrazowy sposób opisuje trudne losy polskich żydów u schyłku wojny, poznajemy też historię powojennego podziemia, dławionego bez zmieszania przez esbecję. Bohaterzy doświadczają przełomowych wydarzeń historycznych dla Polski i Świata, które wydarzyły się na przestrzeni ostatniego półwiecza. Książka jest niezwykłym zapisem ponad półwiecza historii, jak również komentarzem do wydarzeń światowej sceny politycznej ostatnich lat.

Trzymająca w napięciu lektura, skupia w sobie wiele wątków historycznych, realistycznie odwzorowując trudną historię Polski od czasów Drugiej Wojny Światowej, przez okres PRL-u, aż do czasów obecnych.

Książka nie pretenduje jednak do miana powieści historycznej. To kryminał, przepełniony zgrabnymi dialogami gdzie tempo akcji dynamizuje wartki wątek śledztwa policyjnego w Warszawie oraz na Śląsku. Dzięki niemu bliżej poznajemy głównych bohaterów książki.

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do naszego newslettera!