WYSZUKIWARKA:
tytuł autor ISBN
Burda Książki
Książki National Geographic
Książki celebrytów
Autorzy
Katalog książek

Autorzy

Szymon Radzimierski

 Młody podróżnik i bloger, łowca przygód. Miłośnik hardcorowych wypraw i egzotycznych zwierząt. Uwielbia ekstremalne warunki – trekking przez dżunglę na Borneo, wspinaczkę na czynny wulkan w Etiopii, pływanie z ogromnymi mantami i rekinami wielorybymi.

 

Od ósmego roku życia prowadzi dwujęzycznego bloga podróżniczego planetKIWI. Pisze po angielsku i po polsku.

Współpracuje z czasopismami i portalami internetowymi zamieszczając relacje ze swoich wypraw. Od 2015 roku publikuje na stałe w magazynie Victor Junior, we własnej rubryce Wyprawy z Łowcą Przygód.

Jego debiut literacki to Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo. Fascynująca, pełna przygód, czasem mrożąca krew w żyłach, relacja z miesięcznej wyprawy do jednego z najbardziej dziewiczych zakątków świata. W swoim dzienniku Szymon zabiera czytelnika m. in. na surwiwal przez dżunglę, tropienie orangutanów, nosaczy i innych endemicznych gatunków, do miast na wodzie, kopalni diamentów oraz na snorkelling z gigantycznymi mantami czy w jeziorze nieparzących meduz.

PASJE

Szymona fascynują obce kultury, poznawanie ludzi w odległych zakątkach świata, ich zwyczajów i trybu życia. Unika leżenia plackiem na plaży i luksusowych hoteli, stroni od tłumów i utartych turystycznych szlaków. Kocha Azję Południowo-Wschodnią, klimaty backpakerskie i atmosferę małych guesthousów, gdzie podróżnicy z całego świata spotykają się i dzielą wrażeniami ze swych wypraw.

Uwielbia sporty ekstremalne, szczególnie wspinaczkę skałkową i nurkowanie. Wspinaczkę trenuje w sekcji juniorów Akademickiego Klubu Górskiego, zdobywał pod okiem instruktora Skałki Rzędkowickie, ale największym dotychczas wyzwaniem wspinaczkowym były skalne kościoły w Tigray w Etiopii. Ukończył też nurkowy kurs przygotowawczy Discover Scuba na wyspie Siqujior na Filipinach i ma za sobą sześć nurkowań morskich do głębokości 12 m p.p.m. Kocha też żeglować po Mazurach i trenuje karate.

Jego największe osiągnięcia podróżnicze to przejście w wieku 6 lat morderczego szlaku Tongariro Crossing w Nowej Zelandii (zwanego Mordorem), tygodniowy trekking przez dziewiczą dżunglę na Borneo, czy skok z kilkumetrowego klifu w Omanie w dolinie Wadi Shab.

Marzy o wyprawie na Antarktydę, zrobieniu patentu żeglarskiego i profesjonalnym kursie nurkowym.    

MEDIA I NAGRODY

W 2015 roku blog Szymona otrzymał nagrodę Star of the Week anglojęzycznego portalu blogowego dla dzieci i młodzieży Kids Blog Club.

W maju 2016 telewizja TVN24 w programie Polska i Świat opublikowała reportaż pt. Mały globtroter o Szymonie, jego pasji podróżniczej, blogowaniu i planach wydania książki. Liczne reportaże o jego pasji ukazują się także w prasie elektronicznej.

Szymon bardzo też lubi spotkania w klubach podróżniczych, szkołach i przedszkolach, podczas których przygotowuje prezentacje z pokazami zdjęć i opowiada o swoich przygodach.

DZIAŁALNOŚĆ EKOLOGICZNA

Szymon uwielbia wyzwania i uważa, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Wyprawa na Borneo sprawiła, że postanowił zaangażować się w ochronę tamtejszych lasów deszczowych, a zwłaszcza zagrożonych działalnością człowieka gatunków zwierząt (orangutanów, nosaczy, dzioborożców).

Całkowicie zrezygnował z jedzenia produktów zawierających olej palmowy. Podczas swoich prezentacji i pokazów apeluje o zaangażowanie się w ochronę wycinanych lasów deszczowych, a zwłaszcza o niekupowanie żywności z olejem palmowym, głównym sprawcą wypalania dżungli na Borneo pod uprawy przemysłowe.

 

Szymon mieszka z rodzicami i siostrą, psem i dwoma kotami. W wolnym czasie najbardziej lubi bawić się z kolegami w tworzenie różnych fantastycznych światów w stylu Gwiezdnych Wojen, czy szpiegów i wojskowych. Lubi jeździć na rowerze i słuchać dobrej muzyki; ostatnio jest fanem rapu. Kocha czytać, zwłaszcza książki przygodowe i komiksy. Mówi świetnie po angielsku, uwielbia się go uczyć i wykorzystuje każdą wolną chwilę, by go doskonalić. Wierzy, że dzięki temu może mieć kontakt z podróżnikami na całym świecie. W 2016 roku zdał z wyróżnieniem egzamin Cambridge KET na poziomie B1. Bardzo lubi też pisać opowiadania fantastyczne. Zobacz książki tego autora:WYDARZENIA

16 marca 2017
Regulamin Konkursu Pyszne Pornaki z Beatą Śniechowską!
28 lutego 2017
Regulamin Konkursu "Konkurs na Dzień Kobiet"

„W biznesie jak w życiu, nie dostajesz tego, na co zasługujesz, lecz to, co wynegocjujesz”. – E. Szejner „Negocjuj kobieto!”

Z okazji Dnia Kobiet mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie książka Ewy Szejner. „Negocjuj kobieto”. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Co ostatnio i w jaki sposób udało Wam się wynegocjować?

Na Wasze odpowiedzi czekamy do piątku, 10.marca 2017 roku pod adresem 
redakcja.kobieta@burdamedia.pl

3 najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy książką, z której dowiecie się:

Jak przygotować się do ważnych rozmów.

Jak skutecznie zapanować nad mową ciała.

       Jak dczytywać sygnały niewerbalne wysyłane przez osoby, z którymi negocjujemy

ü  J Jak zrobić z kobiecości  atut w negocjacjach.

16 stycznia 2017
Regulamin Konkursu
Gaca vs. Blue Monday
19 września 2016
WYNIKI KONKURSU "Chroń razem z Szymonem lasy tropikalne na Borneo i ich mieszkańców"!
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "Chroń razem z Szymonem lasy tropikalne na Borneo i ich mieszkańców"!  Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie. Dziękujemy za Waszą kreatywność i pomysłowość. Nadesłaliście nie tylko plakaty, lecz także wiersze i opowiadania. Wsparliście tym samym projekt ekologiczny Szymona Junior Ranger Kapuas Hulu.
1 sierpnia 2016
Chroń razem z Szymonem lasy tropikalne na Borneo!
Regulamin Konkursu
22 lutego 2016
Konkurs: Twój Ekstremalny Kadr!
Regulamin konkursu
11 lutego 2016
Konkurs "Kolorowe Kolorowanki"
Regulamin
15 grudnia 2015
Konkurs z Nelą Małą Reporterką!
Zapraszamy do udziału w konkursie!
15 grudnia 2015
Spotkanie z Markiem Tomalikiem
Premiera książki "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia"
7 grudnia 2015
Spotkanie z Marcinem Dobasem
Premiera książki "Fotowyprawy, czyli 10 opowieści o fotografii"
6 grudnia 2015
Spotkanie z Nelą Małą Reporetrką!
Mikołajkowe spotkanie z najmłodszą reporterką na świecie
4 grudnia 2015
Spotkanie z Marylą Rodowicz i Marią Szabłowską
Premiera książki "Królowa jest tylko jedna"
24 listopada 2015
Spotkanie z Markiem Tomalikiem
Premiera książki "Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia"
21 października 2015
Premiera: Siła Spokoju, którego nie ma
Autor: Jacek Santorski, Jarek Szulski
17 czerwca 2015
Premiera: Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin
Autor: Aleksandra Świstow
Copyright 2016 Burda Publishing Polska Sp. z o.o. Sp. Komandytowa